AZ ÉN HAZÁM GALÉRIA

A mátészalkai Képes Géza Általános Iskola tantestületének tagjai olyan vizuális teret hoztak létre az intézményben, ami lehetővé teszi, hogy a diákok szinte észrevétlenül magukba fogadhassák a magyar kultúra legértékesebb alappilléreit, megérthessék nemzetük történetét, és valóságos, kitörölhetetlen élmény legyen számukra a hazaszeretet.

AZ ÉN HAZÁM GALÉRIA egy összefoglaló neve azoknak a tereknek, amelyek egy jól felépített útvonalon vezetik a belépőt – a diákot – a lokálpatrióta szemlélettől a hagyományokon át az egyetemes magyar értékekig. A nevelő és oktató jelleg áthatja a nagy ívű vizuális megjelenést.

Egymás után sorakoznak, és egymás értékeire épülnek a következő terek:

a TANÍTVÁNYOKBÓL MESTEREK tabló,
a NÉPTÁNCOSOK FALA,
a MÁTÉSZALKA ANZIKSZ,
a SZÉKELYKAPU
a DIÁK GALÉRIA,
a Varázsmondatok lépcső,
a CSODASZARVAS FOLYOSÓ,
a Képes Géza lépcső,
a Hazaszeretet lépcső,
a Magyar állatfal
a Sport Galéria,
A film-és színháztörténeti folyosók,
a „HUNGARIKUM” fal és a gasztronómiai tér,
a Történelem lépcső,
a NAGY GALÉRIA a Feszty körképpel, a Budapest látképekkel, a vers-, a történelem és a természettudományos ajtókkal, a képző- és zeneművészeti tablókkal, a Magyar Királyok Arcképcsarnokával és a KÉPES FIZIKA tárlattal.

Ezekből a közös terekből nyílnak a különlegesen berendezett szaktantermek.

A megbecsült és központi helyzetbe állított pedagógusok élményszámba menő foglalkozások alkalmával realizálják az intézmény alapgondolatát, mely szerint itt formáját tekintve rendpárti, tartalmát illetően pedig nyitott és értékelvű munka folyik!